STOLNÍ HRA KVIZ JE KRABICE (PLNÁ) VĚDOMOSTÍ A ZÁBAVY

POZNÁVEJTE A TVOŘTE S LVÍČKEM TULÁČKEM

Postavte si vlastní Evropu!  Každý den jinak. 100x Evropa podle dětské fantazie a nálady. Stavte, bořte, poznávejte, objevujte.

Pro děti od 5 let

Česká originální hračka

Testováno podle EU norem

Zábava i vzdělání v jednom

Hra + pohádková knížka

Vše potřebné pro smysluplnou zábavu dětí obsahuje startovací Krabice Vědomostí I Zábavy neboli KVIZ.

SKLADNÉ A UDRŽITELNÉ

Všechny součásti hry rychle a snadno zabalíte do tubusu se šňůrkou přes rameno a lněného pytlíčku. Mapu i magnety můžete otírat vlhkým hadříkem.

ABY DOMA NEBYLA NUDA

Už s KVIZem si vyhrajete ažaž, ale celou sadu lze rozšiřovat o komponenty: další magnetkové sady, pohádkové knížky a mnoho dalšího. Nuda doma rozhodně nehrozí.

ROZVOJ KREATIVITY DĚTÍ

Tím, že děti opakovaně boří a staví vlastní Evropu, vymýšlí nové příběhy hlavních hrdinů, podporují fantazii a rozvíjí kreativitu.

VĚDĚT VÍC JE ZÁBAVA

KVIZ je smysluplná zábava pro děti, která je nejen na chvíli zabaví, ale nenásilnou formou něčemu novému přiučí.

CO KRABICE VĚDOMOSTÍ I ZÁBAVY OBSAHUJE

Magnetická mapa Evropy 44 x 56 cm + 11 dekorativních magnetů

Ilustrovaný tubus se šňůrkou

4 sady magnetek: Evropská fauna, Evropská flóra, Evropská TOP, Evropské stavby

Magnetka lvíčka Tuláčka a Haneky

Potištěný pytlíček na magnetky

Cestovní pas a 45 samolepek států

Designová krabička na produkty

MAGNETICKÁ MAPA

Mapa Evropy a všech 77 magnetů jsou vytištěny na atestované tenké magnetické fólii. Mapa slouží jako základová deska nové Evropy a magnetky jsou jako dílky stavebnic, díky kterým můžete stavět vlastní Evropu.

OBRÁZKOVÉ MAGNETY

Edukační

Ty jsou čtvercové a všechny obrázky spojuje jedno téma, například fauna Evropy. V rohu mají vlajku státu, ke kterému se obrázek váže. Díky vlajkám lze s těmito magnety hrát pexeso, tripexeso a další hry (inspiraci naleznete na Tuláčkově blogu).

Dekorativní

Tento typ magnetů je různorodý, od kulatých až po přesně vyřezaných podle obrysu. Slouží jako dekorace a stavební dílky na mapu. Díky nim děti založí vesničky, postaví města, zasadí lesy, vybudují jezera či vlakové tratě po Evropě.

Každý den bude mapa vypadat jinak, poznáte nová místa anebo se dozvíte nějakou zajímavost z Evropy. Tak například, věděli jste:

  • kde je nejdeštivější místo v Evropě,
  • jak se jmenuje nejdelší evropský most,
  • či jak vypadá typický kostel v Norsku?

Čím více si budete hrát, tím více nového se dozvíte. Krabice Vědomostí I Zábavy udělá z vašich dětí krále v hodinách zeměpisu a přírodopisu. Bez zdlouhavého a nudného memorování.

Magnety se rády ztrácejí, ale ne když máte lněný pytlíček, do kterého je můžete schovat. Podobně i mapu zabalíte do designového tubusu se šňůrkou přes rameno. Ostatní věci poskládáte do potištěné krabice. Hra je tak sbalená na cesty během pár sekund. Vzít si ji můžete třeba do vlaku anebo k babičce a dědovi.

POHÁDKOVÁ KNÍŽKA

KVIZ obsahuje rovněž pohádkovou knížku, řadu vychytávek a doplňků. Díky magnetce lvíčka a Haneky snadno na mapě poznačíte, kde se zrovna v Evropě nacházejí – o tom se dočtete v pohádkách (jsou v nich popsány reálně existující místa v Evropě).

CESTOVNÍ PAS

Vzpomínky na Tuláčkovy, ale především rodinné cesty si značte v cestovním pase pomocí 45 samolepek. K čemu cestovní pas, když po EU cestujeme jen na občanku? Pokud jste stejně jako my zbožňovali přibývající vízová razítka ve skutečném pasu, tak pochopíte, že chceme dětem dopřát tento pocit radosti. Dneska už by vízum na Slovensko nedostali, ale s naší razítkovou samolepkou si to potěšení mohou dopřát. A my dospěláci s nimi!

ZAKOUPIT KOMPLET SE VYPLATÍ

REFERENCE A KOMUNITA

KVIZ je fakt boží. Mám dva kluky, staršímu je 8, mladšímu 5,5.
Mapa a magnetky bavily oba dva, každého z jiného důvodu. Mladšího bavilo hledat a dávat k sobě obrázky podle vlajek, staršího zase něco se o daném státě z obrázků na magnetkách dozvědět. Ze začátku se jim oběma zdála hra těžká, ale po chvilce se do toho úplně „zažrali“. Podle mě je to hra pro celou rodinu, ne jen pro děti. Jako plus podle mě je i fakt, že mapa je vcelku a nehrozí tedy, že se vám jednotlivé státy či jiné kusy poztrácí. Když se ztratí magnetky, tak si je prostě dokoupíte.
Tubus, ve kterém je mapa zabalena, si přivlastnil mladší syn a pořád s ním chodil.
Cestovní pas je skvělý nápad, do toho jsem se zamilovala 😀 Nemáme toho procestováno ještě tolik, ale i tak je super si nalepit samolepku jako „vízové razítko“ do pasu a případně si k dané zemi vypisovat, kde konkrétně jsme byli nebo co o ní víme, atd. Můžeme si tam dávat i turistická razítka, lepit dopisní známky…
Knížka je moc krásná. Líbí se mi, že to nejsou jen výmysly, ale fakta podaná tak, aby to děti zaujalo – v pohádce. Ale na tohle já jsem ujetá. Klukům se nejvíc líbila pohádka z Rakouska o krampusácích. Pochválit musím i ilustrace. Obrázky jsou krásné, což v dnešní době samých „moderních ilustrací“ už není samozřejmost. Vždycky, když z knížky čteme, musíme se na nějakou chvíli zastavit i u obrázků a diskutovat a přemýšlet, co se na obrázku odehrává. Během čtení se mě mladší syn neustále vyptává, kdy už budeme u obrázku. 😀 Jediné, co mi chybí, je postava, se kterou by se mohli ztotožnit i kluci. Holčičky to mají jasné, pro kluky je trochu „těžší“ ztotožnit se s holčičkou nebo se lvem. Tak možná inspirace do budoucna? 🙂
Každopádně doporučuji. Je to něco nového, neotřelého a rozhodně užitečného.

Jana Janáčková

Maminka a virtuální asistentka

Protože v rodině milujeme cestování a hraní deskových her, padlo rozhodnutí pořídit KVIZ. Musím říci, že naživo předčil má očekávání z fotek a videí. Všechno pěkně barevné, zabalené v designových krabičkách a k tomu čtivé pohádky o Evropě. Mapa už se zabydlela u nás na ledničce a každou chvilku si jde někdo přidat nějaký magnetek. Popravdě, vlajky a hlavní města balkánských států mi nikdy nešly, ale s KVIZem je umím, ani nevím jak. Takže to funguje! Je to skvělá zábava pro děti, ale i rodiče.

Klára van Scherpenseel

Maminka a svatební floristka

V TULÁČKOVĚ KOMUNITĚ TO ŽIJE!

A díky ní můžete být mezi prvními u novinek. V neposlední řadě, právě v naší FB komunitě se může objevit vaše fotka s příběhem z Evropy. Nejvěrnější fanoušci se mohou zúčastnit anket, které ovlivňují další tvorbu a hračky z Tuláčkova světa. Pořádáme různé soutěže o hračky a někdy tady hledáme testery na nové produkty.

Více o komunitě

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ)

Pro koho je hra určená?

Primárně pro všechny zvídavé děti ve věku 5 až 11 let (1. stupeň ZŠ). Ale vyhraje si i celá rodina. Hračka obsahuje malé magnety, proto ji nedoporučujeme pro děti do 3 let.

Prodáváte i na Slovensko?

Bohužel zatím jsme jenom na českém trhu. Sledujte nás na sociálních sítích, kde budeme zavčas informovat o rozšiřování do dalších zemí.

Kolik hra stojí?

Pokud koupíte celý startovací balíček KVIZu, vyjde vás jen na 2199 Kč. Dopravné máte zdarma. V případě zakoupení každé části hry zvlášť, zaplatíte víc než 2750 Kč. Tubus, designová krabice a pytlíček na magnety nejsou ale na e-shopu samostatně  k zakoupení.

Dostanu na hru záruku?

Na Krabici Vědomostí I Zábavy je standardní dvouletá záruka jako na většinu spotřebního zboží. Bližší informace o reklamacích jsou uvedené v Reklamačním řádu.

Z čeho je hra vyrobená?

Dětská mapa Evropy a dílčí sady magnetek jsou vytištěné na atestované magnetické fólii. Varování: Nedoporučujeme k fólii přikládat neodymové magnety. Mohlo by dojít k polarizaci fólie a mohla by ztratit své vlastnosti.

Pro koho je hra určená?

Primárně pro všechny zvídavé děti ve věku 5 až 11 let (1. stupeň ZŠ). Ale vyhraje si i celá rodina. Hračka obsahuje malé magnety, proto ji nedoporučujeme pro děti do 3 let.

Je hra bezpečná?

Ano, komponenty hry jsou atestované dle normy ČSN EN 71-3:019.

Necestujeme s dětmi do zahraničí, nevadí to?

Určitě nevadí. Hra je navržena tak, aby si s ní mohl hrát kdokoliv. Hlavním cílem je bavit se, stavět vlastní Evropu a tím poznávat zajímavosti ze světa kolem nás. Právě hraním se děti dozvědí řadu věcí ze zeměpisu, aniž by daná místa navštívily. Učení probíhá na pozadí, skrytě.

Lze hru nějak udržovat?

Běžným hraním se magnety ani mapa nedají potrhat. Musíte zabrat silou, abyste magnet dokázali natrhnout. Mapu i magnety jde otřít navlhčeným hadrem. Odstraníte tak i čáry z počmárané magnetky.

Když koupíme, za jak dlouho bude hra doma?

V momentě, kdy jsou peníze připsány na náš účet (vyjma platby dobírkou), začínáme připravovat hru k expedici. Doba dodání je závislá od jednotlivých dopravců, obvykle ale můžete očekávat doručení do 2-3 pracovních dnů.

Jaké jsou platební možnosti?

Umožňujeme placení dobírkou (zpoplatněné) a zdarma bankovním převodem a platební  bránou (pro Visa a MaesterCard). Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte a napište nám na info@tulackuvsvet.cz.

Menu