Náš příběh

Bylo nebylo

Kdepak! Náš příběh zrození projektu okolo lvíčka Tuláčka nebyla žádná pohádka. Tuláčkův svět nevznikl z velkého snu. Ani tomu nepředcházel povzdech typu „nechceme chodit do práce OD-DO, tak že bychom rozjeli vlastní podnikání?“ Spíše bychom náš příběh přirovnali k sci-fi. Ale pěkně popořádku…

Oba podnikáme už nějaký ten pátek. Hanka (máma projektu) píše texty na zakázku pro klienty, bloguje a lektoruje. Ivan (táta projektu) vede firmu se zaměřením na recyklaci druhotných surovin. Milujeme cestování, naše malé batole a dlouhé debaty na různá témata.

Píše se prosinec 2019…

…a máma pociťuje frustraci, že v jednom projektu se s druhou zakladatelkou rozchází ve vizích. Táta na tom není jinak. Po letech práce v kovošrotu cítí, že ani tady spolupráce mezi zakladateli nefunguje.

Co to zkusit jinak? Nebrblat na druhé, ale vybudovat rodinný projekt. Spolupracovat v týmu, kde si oba rozumí, umí se chopit práce a mají stejnou vizi – dopřát pěkný život dětem (vlastním i těm, které se zapojí do projektu).

Myšlenka to byla jednoduchá, už jen přijít s podnikatelským nápadem. Ten na sebe nenechal dlouho čekat. Máma miluje psaní pohádek a ráda si skládala Lego. Táta zase proležel dětství v atlasech nebo se stavebnicí Chevou. Ehm, znáte někoho, kdo umí všechny vlajky a hlavní města světa? Samozřejmě, našeho tátu.

Nápad je jedna věc a realizace druhá. Jak šel čas, zbrklá máma viděla, že v únoru 2020 hned tak pilotní verzi nevypustí. Napsat dějovou linku pohádek je jedna věc, ale promyslet celý koncept projektu Hravé putování do neznáma s lvíčkem Tuláčkem je věc druhá.

A tak se ladilo. Od nápadu připravit dětem návody na domácí tvoření, ve kterých je bude provázet pohádkový hrdina, se přešlo k mapě 100x jinak. Toto byl skvělý nápad táty. Co se v mládí naučíš (ležení v mapách), ve staří jako když najdeš (navrhovat ilustrovanou dětskou mapu Evropy).

Ale abychom nezapomněli ani na mámu. Nové české slovo KVIZ pochází z její hlavy. To máma dala název Krabici Vědomostí I Zábavy, které děti:

zabaví a rodiče si mezitím oddechnou třeba u kávy,

něčemu je naučí, ale skrytě bez memorování,

rozvíjí je v jejich kreativitě.

Přišla doba koronavirová

deti a kvizČlověk míní, život mění. Jak výstižné v našem případě. Naplánovaný termín spuštění projektu 1. července 2020 začíná mizet v nenávratnu s nemocí COVID-19.

Vzdát to? Přijde přece ta recese a lidé nebudou mít zájem nakupovat hračky, byť smysluplné a podporující kreativitu jejich dětí.

NE. Není důvod propadat panice. Rozjíždět byznys v „dobrých dobách“ ekonomiky umí každý. Ale hráči s dobrou vizí, fungující spoluprací a uměním improvizace obstojí i v těch „slabších chvílích“ ekonomiky. A tak se dále psalo, pilovalo, ilustrovalo. Koronavirus je pouze zápletkou naší pohádky, ale thriller z toho (snad) nebude.

Navíc, kdy jindy potřebují rodiče kratičký oddech od dětí než ve chvíli, kdy je mají celý den doma? Učit se čemukoliv z učebnice bez možnosti si to osahat a vyzkoušet asi taky moc nikoho nebaví. A proto to tým lvíčka Tuláčkem s mottem „Vědět víc je zábava!“ nevzdává.

Každá pohádka má šťastný konec

Tuláčkův svět se točí hodně okolo pohádek. Jak ví už všechny děti, každá pohádka končí happy-endem. Nejinak to bylo i s tímto projektem. Důkazem vytrvalosti a nezdolné naděje je e-shop Tuláčkův svět, ve kterém se právě nacházíte.

Přejeme příjemnou zábavu!

Myslíme si, že investice do rozvoje kreativity a vzdělání je to nejlepší, co můžeme svým dětem předat do života (snazší budoucnosti).

Pokud vás zajímají další hodnoty a vize Tuláčkova světa, přečtěte si O společnosti.

Menu