O společnosti a hodnotách projektu

Děti mají jeden dar, který nás, dospěláky, tak často dohání k šílenství – pořád se na něco ptají a mermomocí se dožadují odpovědi. Taky jsou to „tvořivé tlapky“, jak dětem někdy přezdíváme. Dejte jim toaletní ruličky, izolepu, nůžky, špulky nití, pastelky a volnou ruku k tvoření. Uvidíte, jak během chvilky na vašem stole vzniknou hrdinové z dětských seriálů, papíroví mazlíčci anebo pavučiny i s pavouky. Naši nejmenší jsou zkrátka kreativní.

Tvořivost neboli kreativita je velice ceněná lidská vlastnost. Díky ní dokážeme improvizovat a vymýšlet řešení k problémům, se kterými se v životě budeme potkávat. Čím více kreativní jsme, tím snáze obstojíme v dynamicky měnící se společnosti lidstva.

Ale pozor, tak jednoduché to s kreativitou není. Jan Mühlfeit, kouč a mentor, ex-prezident Microsoftu pro Evropu, prohlásil (dovolíme si citovat):

Když jdou děti v pěti letech do školy, 98 % z nich vykazuje vysokou úroveň kreativity. V deseti letech je to však už jen 30 %, v patnácti letech jen 15 % a v pětadvaceti letech pouhá 2 %.

Myslíme si, že to je škoda! Jak s tím ale bojovat? Jedno z řešení přináší…

…kreativní a hravý Tuláčkův svět

Taky jsme rodičové. Proto bychom si za naši společnost moc přáli, aby děti svou přirozenou kreativitu, hravost a zvídavost neztrácely. Aby jim tyto schopnosti zůstaly až do dospělosti a těžily z nich po celý život.

Pokud jste rodiče, pojďte s námi rozvíjet kreativní svět našich dětí. Pohádková postavička lvíčka Tuláčka je jen prostředek, jak děti přilákat do hravého světa, kde světa, kde

dostanou „magnetickou stavebnici“, díky které si podle vlastní fantazie vytvoří svět kolem nich. A třeba každý den jiný,

 

se dozvědí hromadu informací o světě kolem nich – bez nátlaku a biflování. „Škola hrou,“ jak by řekl J. A. Komenský.

 

Bod 1 řeší problém s věkem mizící kreativity. Bod 2 zase zvídavé otázky našich dětí. Celý koncept projektu je blíže vysvětlen tady.

Co vám nabízíme

Vstupenku do světa dětské kreativity, která obsahuje:

Hodnoty společnosti aneb Bez pilířů není chrámu

Sedli byste si na židli, která má jen tři nohy ze čtyř? Vešli byste do chrámu, kterému chybí půlka podpěrných pilířů?

My rozhodně ne.

Proto je pro nás důležité stavět na základech, kterým věříte vy, naši zákazníci, i my, tvůrci projektu. Veškeré služby a produkty e-shopu stojí na 4 principech, které dohromady tvoří stabilní chrám = kreativní Tuláčkův svět.

  1. Aby doma nebyla nuda = smysluplné využití času dětí.
  2. Chvilka klidům rodičům = i my, dospěláci, si někdy zasloužíme oddech od nekonečného přívalu dětských otázek.
  3. Vědět víc je zábava =předávat dětem hravou formou poznatky o světě kolem nás. Žádné biflování, žádný nátlak, jdeme na to zábavou.
  4. Místo pro tvořivé dětí = nápady na činnosti a aktivity pro děti. Řadu tipů najdete na Tuláčkově blogu.

Tuláčkův tým

MÁMA HANČA

CEO Tuláčkův svět

Bez mámy by nebylo pohádek. Je to ona, kdo s vámi komunikuje na blogu, sociálních sítích a trpělivě zodpovídá vaše dotazy ve zprávách. Inu, je to typická žena, mluvka jedna ukecaná. Rovněž zvládá multitasking (víc úkolů najednou) jako každá máma malého prcka. Takže nebojte se, postupně odpoví všem.

TERKA K.

Grafička

Zapomenout nesmíme ani na naši grafičku, která nám stojí jako věrná stráž po boku našemu rodinnému týmu. Její kresbopis najdete snad všude: od e-shopu přes kreativní návody po ilustrace na magnetkách. Jmenuje se Terka a její tvorbu můžete obdivovat na webu Terilla.

TÁTA IVAN

CFO Tuláčkův svět

Chlap, co upřednostňuje čísla, statistiky a přesný řád ve věcech. Díky němu dorazí správný balíček na správnou adresu a pokud možno včas. Jako milující táta se nebojí vymyslet novou kulišárnu, která nadchne nejenom jeho prcka. Podělí se o ní i s vámi, třebas ve formě mapy 100x jinak. To byl jeho nápad.

DĚTI

Inspirátoři

Za každou rošťárnou hledejte děti. I v případě lvíčka Tuláčka nás inspirovaly ty v našem nejbližším okolí. Mimochodem, vystrčený jazýček Tuláčka byl častým výrazem našeho prvorozeného synka v jeho devíti měsících. A to nemluvě o jeho první chůzi po čtyřech. Lvíček jak vyšitý!

Kdo oficiálně stojí za projektem Tuláčkův svět:

  • HI company s. r. o.
  • IČO: 09445579 (jsme plátci DPH)
  • se sídlem: Štouračova 4, Brno 635 00
Menu