O projektu: Hravá cesta do neznáma

Tuláčkův světTuláček je malý, hravý, zatoulaný, ale především zvídavý lvíček. Přesně takové jsou děti. NAŠE. VAŠE. Nechme tedy děti si hrát a při tom objevovat svět kolem nich. A Tuláčkův svět chce být u toho! Proto to u nás nákupem na e-shopu nekončí. Ba naopak, tím veškeré hraní začíná. Přidejte se k našemu malému hrdinovi na

Hravá cesta do neznáma

Kdo se může zúčastnit?

Všechny zvídavé děti, které si rády hrají, nechybí jim fantazie a mají hromadu otázek na svět kolem sebe.

Rovněž mámy a tátové mohou své děti doprovodit na této zábavné cestě.

Projekt Hravá cesta do neznáma není věkově omezen, ale nejvíce baví předškolákymladší školáky na 1. stupni (tedy děti ve věku 5 až 11 let).

Jak cesta probíhá?

dětská knížka o TuláčkoviBylo nebylo, vše začalo pohádkou. První tři jsou zdarma ke stažení, další pak naleznete v sekci Dětské knížky a pár jich je k přečtení na Tuláčkově blogu.

Spolu s hlavními hrdiny pohádek se děti vydávají na hravou cestu do neznáma. Ale nikdo zatím netuší, kam povede. Začínáme ve střední Evropě, která je dětem blízká.

mapa Evropy pro dětiProč je cesta hravá? Protože s lvíčkem Tuláčkem si na ní budeme hrát. K pohádkám existuje Dětská mapa Evropycestovní pas a obrázkové sady magnetek. Díky kombinaci těchto hraček a knížek získávají děti hravou formou přehled o světě kolem nich.

Co více, děti si samy mohou postavit vlastní svět.Každý den jinak. Na 100 způsobů. Proto v Tuláčkově světě říkáme, že mapa + magnetky = mapa 100x jinak.

Sady magnetek jsou navržené tak, aby se s nimi daly hrát samostatně další hry. Například pexeso, tripexeso, „Hádej, co mám“. Inspiraci hledejte na Tuláčkově blogu.

deti a kvizA tak pořád dokola. Večer dětem přečtěte novou pohádku. Společně na mapě najděte, kam lvíček doputoval.

Další den nechte děti, ať staví, bourají, přikládají magnetky a vymýšlí vlastní pohádky. Ti starší mohou „poskládaný příběh na mapě“ přepsat na papír či do počítače.

Příběhem se nám pochlubte na info@tulackuvsvet.cz nebo rovnou v Tuláčkově komunitě na Facebooku.

V komunitě tu a tam pořádáme soutěže o nejkreativnější a neoriginálnější pohádky s fotkami vašich map. Určitě se zapojte a třeba vyhrajete nějakou cenu!

Co potřebujete, abyste se přidali na hravou cestu do neznáma?

Vše potřebné najdete ve startovacím balíčku pojmenovaném KVIZ = Krabici Vědomostí I Zábavy. Další tipy, jak si užít hravou cestu naplno najdete v Tuláčkově komunitě anebo na blogu.

Pokud si chcete „hravou cestu do neznáma“ vyzkoušet nanečisto, pak si stáhněte demoverzi hry neboli demoKVIZ. Připravili jsme pro vás ochutnávkou verzi, kterou si doma s dětmi vytisknete, vystřihnete a slepíte.

Vzhůru do neznáma!

Menu